مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت نوعی قرارداد و توافق بین مالک یا مالکین با سازنده است که این توافق بر مبنای چندین پارامتر صورت میگیرد. گروه پلی متشکل از کارشناسان زبده و همکاری با بهترین و معتبرترین سازندگان تهران آماده همکاری با شما عزیزان است در ادامه توضیحات تکمیلی در مورد مشارکت در ساخت را میتوانید مطالعه نمائید

مشارکت در ساخت
مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت یعنی چه؟

مشارکت در ساخت یکی از بهترین راه ها برای ساخت و ساز در بافتهای فرسوده و املاک قدیمی و همینطور زمینهای خالی است. دو دلیل عمده که باعث میشود صاحبان املاک برای مشارکت در ساخت اقدام نمایند:

  1. عدم توانایی مالی برای احداث
  2. افزایش سرمایه بدون سرمایه گذاری نقدی

مشارکت در ساخت در واقع توافقی است بین مالک ( مالکین ) با سازنده ( و شرکا ) مبتنی بر چندین عامل که بطور خلاصه در ادامه ذکر میگردد.

مشارکت در ساخت

مزایای مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت یکی از بهترین راه های افزایش سرمایه است

تمامی موارد بالا تنها در صورتی میسر است که شما با قوانین و مقررات آشنایی کافی داشته باشید و برای اجرای پروژه و اهداف خود با بهترین و معتبرترین سازنده های منطقه خود همکاری کنید. بنابراین تماس با کارشناسان گروه پلی یک پیشنهاد بدون ضرر برای شما خواهد بود.

چالش های مشارکت در ساخت

  1. عدم اجرای قرارداد در مدت زمان تعیین شده
  2. تعیین خسارت از طرف متخلف و نحوه مطالبه و دردسرهای حقوقی متعاقب آن
  3. اختلاف در تقسیم واحدها در صورتیکه ملک دارای چندین مالک باشد
  4. اختلاف در تقسیم واحدها بین مالک و مجری پروژه
  5. پیش فروش آپارتمان ها بدون اطلاع یکی از طرفین قرارداد

شاید موارد بالا را با آب و تاب فراوان ( به زعم شما ) از یکی از آشنایان یا بستگان خود شنیده باشید ولی باید بدانید که تمامی این موارد به کرات در پروژه های مختلف اتفاق افتاده است و دردسرهای زیادی را برای صاحبان املاک ایجاد کرده است. دو راه برای جلوگیری از چنین چالشهایی وجود دارد:

  1. آشنایی کامل با قوانین و مقررات و روال حقوقی ( در صورت بروز مشکل ) و همچنین آشنایی با پروسه ساخت و ساخت که نیازمند سالها تجربه و انجام پروژه های متعدد است.
  2. همکاری با معتمدین و سازندگان معتبر برای اجرای پروژه

مزایای مشارکت در ساخت نسبت به فروش

فروش ملک یا کلنگی یکی از راه هایی است که بسیاری از مالکین آنرا به مشارکت در ساخت ترجیح میدهند اما صرفنظر از میزان سود دردسرهایی نیز در رابطه با فروش ملک وجود دارد که میتواند باعث زیان بسیار شدید یکی از طرفین ( خریدار - فروشنده ) شود که توضیحات آن را در مطلبی جداگانه در همین سایت بزودی قرار خواهیم داد اما برای روشن شدن موضوع میتوانید مسائل و مشکلات حقوقی خرید و فروش ملک را در گوگل جستجو کنید.

مطالب مرتبط

یکی از پرسشهایی که بطور مکرر در زمان مشاوره از کارشناسان حقوقی این مجموعه مطرح میشود این است که حرف مشارکت در ساخت تهران بر چه اساسی تعیین میشود و سهم مالک و سازنده چقدر است. با کلیک بر روی پیوند زیر میتوانید اطلاعات خوبی را پیرامون عرف مشارکت درساخت در تهران بدست بیاورید.

عرف مشارکت در ساخت در تهران