تعادل در عرضه و تقاضای مسکن با طرح ملی

حمیدرضا حاجی بابایی : اجرای طرح نهضت ملی مسکن و تصویب طرح جامع شهری همدان با ایجاد تناسب بین عرضه و تقاضا می‌تواند مشکل تامین و قیمت مسکن استان را به طور اساسی حل کند.

تعادل در عرضه و تقاضای مسکن با طرح ملی
تعادل در عرضه و تقاضای مسکن با طرح ملی

«حمیدرضا حاجی بابایی» روز دوشنبه در شورای اداری شهرستان همدان با بیان اینکه تصویب طرح جامع شهری موجب افزایش نزدیک به ۲ هزار هکتار به شهر همدان شده است اظهار داشت: با تصویب این طرح مشکلات بخش تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن در همدان برطرف شده است.

وی با قدردانی از حرکت قدرتمندانه استاندار همدان برای اجرای نهضت ملی مسکن گفت: طرح نهضت ملی مسکن و همکاری متولیان و مسئولان استانی و شهرستانی وارد فاز عملیاتی شده و قرار است که زمین‌هایی به مساحت ۲۰۰ متر مربع در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: ناکارآمد نشان دادن انقلاب اسلامی از اهداف اصلی دنیای استکباری است که البته با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری، امیدآفرینی، جهاد تبیین، معرفی دستاوردهای انقلاب و بیان اقدامات انجام شده این توطئه خنثی می شود.

حاجی بابایی با اشاره به انتخاب شعار سال ۱۴۰۲ و تاکید بر سه کلید واژه مهم اقتصادی تورم، تولید و سرمایه‌گذاری در بیانات مقام معظم رهبری اظهار داشت: این نامگذاری با واقعیت و چالش های وضع موجود اقتصاد ایران انطباق کامل دارد و در صورت تحقق منجر به رشد کشور می شود.

وی با اشاره به اینکه عربستان، امارات و بعضی از کشورهای منطقه عامل اجرای سیاست های استکبار جهانی و اروپا و رژیم صهیونیستی عوامل ایجاد مشکل معیشت در کشور بودند افزود: حرکت های قدرتمند جمهوری اسلامی در اسفندماه سال گذشته مانند اجلاسیه چین و تکیه بر آسیا برای شکست بن بست ایجاد شده در زمینه مشکل معیشت بود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عربستان به این جمع بندی رسید که مثلث ایران، چین و روسیه در منطقه بهتر می تواند منافع آنها را حفظ کند تا امثال بایدن و این کار به معنی تف انداختن به صورت امریکا بود و آنها را عصبانی کرد.

حاجی بابایی با قدردانی از هماهنگی بسیار راه گشا بین نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، استانداری و مدیران کل در استان گفت: مشکل آب آشامیدنی شهروندان همدانی با اجرای ابر پروژه امسال برطرف شده است.

وی ادامه داد: پتروشیمی همدان با اعتباری نزدیک به ۴۰۰ میلیون یورو معادل ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری امسال بهره برداری می شود و گروه پتروشیمی مارون قرار است ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار خود را به بانک‌های همدان تزریق کند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: اتصال همدان به راه آهن تبریز - زنجان نیز یکی از چهار محور اصلی راه‌آهن کشور است و بر اساس سیاست گذاری دولت سیزدهم، به عنوان یکی از کریدورهای اساسی کشور که می تواند شمال غرب کشور را از طریق شهرستان ملایر به جنوب وصل کند امسال اجرایی می شود.

حاجی بابایی با اشاره به اینکه امسال زمین مورد نیاز ساخت بیمارستان یک هزار تختخوابی همدان آماده می‌شود گفت: امسال استان همدان به عنوان محور الگوی کشت کشور انتخاب شده است و توسعه گلخانه های آن شتاب می‌گیرد.

وی بیان کرد:نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کنار گذر سید جمال الدین اسدآبادی از پلیس راه همدان - تهران تا پلیس راه همدان - کرمانشاه در حال احداث است که ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار از سوی رئیس جمهور برای ساخت آن اختصاص یافته است.
وی با اشاره به اینکه امسال پروند ننظر تاریخی هگمتانه تا همدان ثبت جهانی می‌شود، بیان کرد: رینگ دوم شهر همدان نیازمند تراموا است و مرحله بعد آن رینگ سوم نیاز با تراموا دارد و شهرداری باید مطالعات آن را انجام دهد.

حاجی بابایی با اشاره به اینکه یک هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان همدان پیش بینی شده است، افزود: معدن بزرگ لیتیوم همدان یکی از قله های بلند سرمایه گذاری راهبردی کشور می شود.

وی ادامه داد: اضافه شدن ۱۰ رشته تحصیلی راهبردی برای دانشگاه های همدان مصوب شده است که از مهم ترین آن ها می توان به رشته هایی همچون هوا فضا و میراث فرهنگی اشاره کرد و مجوز استخدام ۱۰۰ نفر از نخبگان استان برای هیات علمی دانشگاه های استان همدان صادر شده است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قرار بود برای سال تحصیلی جاری حدود ۷۰۰ نفر معلم در آموزش و پرورش استان همدان استخدام شوند که با پیگیری های صورت گرفته مجوز استخدام یک هزار و ۴۵۰ نفر معلم به طور دائمی به جز خدمتگذار صادر شد.

حاجی بابایی با اشاره به اینکه امسال آیین افتتاح بیمارستان اکباتان را پیش رو خواهیم داشت ادامه داد: مرکز فناوری های برتر استان همدان ۵۰ هکتار وسعت داشت که امسال به ۵۵۰ هکتار افزایش می یابد و اوج سرمایه گداری در استان رقم خواهد خورد.