مراحل بازسازی ساختمان

خانه های فرسوده در معرض خطرات جانی و مالی زیادی برای ساکنین آن هستند. گذشته از آن قیمت بالای زمین بخصوص در تهران و یا علاقه به محله و خانه های خود عواملی است که مردم را به سمت بازسازی خانه های قدیمی و فرسوده سوق می دهد.

مراحل بازسازی ساختمان
مراحل بازسازی ساختمان

مراحل بازسازی خانه های فرسوده و قدیمی

ساختمانها نیز مانند هر موجود دیگری دچار کهولت سن و فرسودگی می شوند. بسیاری مردم دلبسته خانه های قدیمی خود هستند و حاضر به ترک محله و خانه خود نیستند. بسیاری نیز بدلیل استحکام بالای خانه های خود حاضر به فروش یا تخریب خانه هایشان نیستند. اما هر دو این گروه از مردم برای ادامه زندگی در ساختمانهای قدیمی خود مجبور به اصلاح و بازسازی آن هستند. از مسائل زیر ساختی گرفته مانند لوله کشی ها، سیستم سرمایش گرمایش، سیم کشی برق ها، پوسیدگی گچ دیوارها تا مسائل ظاهری مانند نقشه خانه، ظاهر دیوارها و سقفها، دکوراسیون توسط تیم حرفه ای گروه پلی از صفر تا صد انجام می گیرد. پلی با ارائه طرح و نقشه اولیه، برآورد قیمت صحیح در ابتدای کار، انجام تاسیسات مکانیکی و برقی، انجام تمامی عملیات ابنیه از ساخت ساختمان طبق نقشه جدید تا عایق کاری رطوبتی با عایق های نانو، تمامی مراحل عملیات ساخت و عایق بندی نمای ساختمان و غیره در خدمت مشتریان عزیز می باشد.

طراحی:

با پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی سلیقه افراد نیز به سرعت در حال تغییر و رو به بهتر شدن است. اینست که نقشه های قدیمی خانه ها شاید به مذاق صاحبانشان دیگر خوش نیاید و تمایل به اصلاح نقشه خانه های خود دارند. لازم به ذکر است که اصلاح نقشه، استفاده از فضاهایی که پرت شده است و بازسازی و دکوراسیون منازل باعث بسیار بزرگتر دیده شدن آنها هم می شود. در نتیجه ارائه یک نقشه مناسب با توجه به پتانسیل های یک ساختمان اولین گام در جهت بازسازی می باشد.

برآورد قیمت صحیح:

وقتی پروژه یک بازسازی ساختمان استارت میخورد ممکن است به مشکلات پیش بینی نشده زیادی برخورد کنیم: مانند شکستگی لوله ها، اجبار به تعویض محل لوله کشی، اصلاح سیستم برق کشی و غیره . به همین دلیل برآورد قیمت تمام شده صحیح در ابتدای کار امری دشواری است.

تاسیسات مکانیکی:

گروه پلی با داشتن متخصصین مختلف در زمینه تاسیسات ساختمان، تمامی امور مربوط به تاسیسات مکانیکی ساختمان را انجام می دهد. تاسیسات مکانیکی انجام شده در پروژه های گوناگون گروه پلی شامل موارد زیر است:

تاسیسات الکتریکی:

خدمات تاسیسات الکتریکی انجام شده توسط گروه پلی شامل موارد زیر می باشد:

تخریب و ساخت ابنیه:

تخریب یک خانه یا هر مکان دیگری و ساخت مجدد آن ( به طور کامل یا فقط بخش هایی از آن ساختمان ) توسط تیم مهندسین مجرب گروه پلی و استفاده از تجهیزات مدرن و تکنسین های مجرب انجام می پذیرد.

عایق کاری ساختمان:

مسئله عایق کاری ساختمان در ساخت ابنیه بسیار حائز اهمیت است زیرا موجب افزایش عمر ساختمان می گردد. یکی از عوامل فرسودگی ساختمانها همین خرابی ایزوگام یا قیرگونی و نشت آب به داخل ساختمان است زیرا نفوذ آب به داخل سازه موجب پوسیدگی رنگ و گچ دیوارها، تخریب تجهیزات الکترونیکی و سیمهای برق کشی داخل دیوارها، آسیب احتمالی به المان های فلزی سازه می شود. با پیشرفت علم و تکنولوژی روز دنیا عایق های قدیمی جای خود را به عایق های رطوبتی پلیمری یا عایق های نانو داده اند. عایق های نانو با اجرای سریع و آسان، سبکی و ضخامت کم، عمر بسیار بالا و کیفیت عالی از لحاظ آب بندی و کشسانی به سرعت جای خود را در میان ساختمان سازان قدر باز کرده است. گروه پلی با بهره گیری از بهترین عایق رطوبتی تمامی قسمت های ساختمان را عایق کاری می نماید. از عایق کاری سرویس بهداشتی و کف پارکینگ گرفته تا عایق کاری پشت بام و نمای اصلی و غربی ساختمان انجام می گیرد.